Ve středověku maso chudých, dnes vyhlášená delikatesa, která se vrací do našich jídelníčků.

Blog

Ve středověku maso chudých, později pochoutka vyjímající se na stolech vyšších kruhů, za první republiky součást vánočních tabulí, dnes vyhlášená delikatesa, která se vrací do našich jídelníčků.

Řeč je o šnečím mase. Ke konzumaci jsou určeny svalnatá noha (šnečí maso), vajíčka (kaviár) a játra (tzv. foie gras). Možná jste ani nevěděli, že mnozí šneci, které vám připraví v zahraničních restauracích na dovolené, jsou dováženi právě od nás. Zajímá vás, jak šnečí maso chutná, nebo jak se pěstují šneci pro gastronomické účely? Nechcete jíst běžné druhy mas, a tak hledáte všemožné alternativy? Máte jednoduše chuť dát si něco speciálního? Nebo si jen chcete s blízkými vychutnat příjemnou atmosféru uprostřed klidné farmy poblíž Draháňského údolí, pryč od ruchu města? Pak neváhejte a navštivte naši zážitkovou restauraci a ochutnejte šnečí delikatesy vyrobené přímo ze šneků, které chováme v těch nejlepších podmínkách.

Šnečí restaurace

Restaurace s 50 místy k sezení a venkovní letní terasou se nachází v areálu největší šnečí farmy v Česku na Praze 8. Sídlíme poblíž autobusové zastávky Dolní Chabry. Dostanete se k nám nejlépe osobním automobilem nebo na kole. Přímo před farmou je vám k dispozici prostorné parkoviště s možností zaparkování kol u cyklostojanů. Další možností, jak se k nám dostat, především pro pražské obyvatele, je využít PID z Kobylis do Dolních Chabrů. Každý den zde můžete od 16:00 do 22:00 ochutnat šnečí maso na několik způsobů. Je libo šnečí filé v tortile/žampiónech, nebo vyzkoušíte grilované šneky s různými druhy omáček či tradiční francouzskou specialitu šneky po burgundsku? Šnečí maso je zdravé, chutné, dietní, mnohem stravitelnější než hovězí nebo vepřové maso, ale zároveň bohaté na proteiny, vitamíny a minerály, takže jeho zařazení do své obvyklé stravy ocení i sportovci. Dokonce je vhodné pro vegetariány, kteří odmítají jiné druhy mas z etické obavy utrpení zvířat při chovu a porážce. Šneci mají primitivní gangliovou nervovou soustavu. V chovu si navíc žijí plnohodnotně ve velkých výbězích, kde denně probíhá kontrola dodržování vhodných podmínek. Zabíjeni jsou také dosti humánně – uspáním a hozením do horké vody, kde se okamžitě uvaří.

Šnečí restaurace

Pojdťe je k nám ochutnat ideálně v kombinaci se sklenkou dobrého vína a nezapomeňte vzít s sebou své přátele. Věříme, že si šnečí maso zamilujete stejně jako my.

Šnečí restaurace

Zpět na blog

Preventivní ochrana před škůdci nejen pro restaurace

POZOR, ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY:

pondělí - zavřeno
úterý až pátek 15:00 - 19:00 (vždy dle telefonické dohody)
sobota a neděle 12:00 - 16:00 (pozor, hodiny jen pro exkurze), od 16:00 do 19:00 provoz restaurace

Děkujeme za pochopení

Největší šnečí farma v Česku a zážitková restaurace s těmi nejlepšími šnečími specialitami
K Drahani 1012/1, Praha 8, 184 00
+420 605 237 801, info@farmasneku.cz

  


logo

VLADVI s.r.o.
Velenovského 3261/2, Praha 10, 106 00

IČO: 27396754
DIČ: CZ27396754

Farma šneků
K Drahani 1012/1, Praha 8, 184 00


Doporučujeme:
Autopůjčovna Praha
Rent a car Prague
Dovoz aut ze zahraničí
Půjčovna aut prahaEvidenční číslo farmáře (.pdf)

Kontakt


Spojte se s námiMapa Farma šneků