Restaurace se šnečími specialitami

Pochoutka s domečkem, navštivte zážitkovou restauraci a ochutnejte šnečí speciality

Chcete rezervovat stůl?

Jaké šneky chováme?

Zatím dva druhy, hlemýždě Helix Aspersa Müller a hlemýždě afrického (kaviárového) Helix Aspersa Maxima. Helix aspersa Maxima dosahují pohlavní zralosti již za 6 měsíců. Mají vysokou a kvalitní produkci kaviáru, velmi chutná játra a jsou adaptabilní na středoevropské klimatické podmínky. Snažíme se den, co den poskytovat nejlepší podmínky pro naše šneky. Vysokou vlhkost, optimální teplotu, přísnou hygienu a kvalitní stravu, to vše (a Slunce) nám umožňuje mít krásné a kvalitní šneky. Díky neustálé péči a kontrole garantujeme kvalitu naší produkce.

Prvotřídní gastronomie v naší restauraci

Restaurace s krásnou letní terasou s možností ochutnat šnečí speciality. Nabízíme ty nejlepší šnečí produkty. Šnečí maso je pochoutkou, kterou vyhledávají gurmáni z celého světa, a má svou tradici i v naší gastronomii, především z doby první republiky.

Domácí chov, maximální péče

Šnečí maso je zdravé a výživné, obsahuje pouze 60 kalorií na 100 gramů, obsahuje vysoce kvalitní proteiny, neobsahuje cholesterol a má velmi nízký podíl tuku. Jeho výhodou je relativně vysoký podíl vápníku prospěšný pro naše klouby a byly i prokázány pozitivní účinky konzumace šnečího masa u lidí s kardiovaskulárními problémy. Šnečí maso tedy není jen chutné, ale i zdravé.

  


  


Šnečí maso – zdravá delikatesa v zajímavé restauraci

Jíst či nejíst hlemýždě? Toť otázka, nad kterou je zajímavé se zamyslet. Jedna skupina lidí by něco tak „slizkého“ nikdy nevzala do úst, jiná si nemůže šnečí maso vynachválit a považuje ji za jednu z nejlepších delikates na světě. Ostatně víte, že takoví Italové či Francouzi spotřebují 25 – 36 tun hlemýždího masa ročně? Už to svědčí o tom, že bychom se hlemýždímu masu neměli vyhýbat.

Proč by šnečí maso nemělo chybět na vašem jídelníčku

Nejen pro ženy bude určitě zajímavá informace, že šneci mají velmi nízký obsah kalorií a vysoký obsah bílkovin, z tohoto důvodu je toto maso velmi dietní. Sto gramů šnečího masa obsahuje jen 76 kalorií a necelé procento tuku. Šnečí maso je navíc velice chutné, jemné, neobsahuje žádné kosti ani šlachy a pro lidský organismus je velice prospěšné. Má vysokou výživovou hodnotu, obsahuje 17 procent proteinů.

Šnečí maso je také bohatým zdrojem železa, fosforu, mědi, zinku, vitamínu A, B6 a B12 a je skvělým zdrojem vápníku. Obsahuje také aminokyseliny a lysin a to ve větší koncentraci, než je třeba ve vejcích. Šnečí maso je tak výživově hodnotnější, než hovězí svíčková. Nad hovězím či vepřovým masem převažuje nejen v obsahu bílkovin, ale také několikanásobně vyšším obsahem minerálů, jakým je vápník a hořčík. Navíc se jedná o mladé maso.

Šneci a jejich příprava

Z výše uvedených důvodů je šnečí maso oblíbenou a zákazníky vyhledávanou pochoutkou v řadě restaurací. Kromě masa je hojně vyhledáván tzv. bílý (šnečí) kaviár, který se vyrábí ze šnečích vajíček. Zejména oblíbený je ve Francii.

Samotný proces přípravy šneka, než je vhodný k jídlu, trvá přibližně 10 dní, neboť je třeba jej zbavit vnitřností, ulity a slizu, což patří k časově náročnějším procesům. Je proto určitě jednodušší nechat tento proces na odbornících a pak už si jen vychutnat kulinářský zázrak a připravit si šnečí pochoutku podle některého s osvědčených receptů, kterých jsou na internetu desítky.

ŠNEČÍ ZÁŽITKOVÁ RESTAURACE, TĚŠÍME SE NA VÁS

Kvalitní alkohol a ochutnávka šnečích specialit.

Kontaktujte nás
  • MENU

    Co si u nás můžete objednat? šnečí menu

  • Kde nás najdete?

    Farma šneků, K Drahani 1, 184 00 Praha 8

  • Parkování

    Zaparkovat můžete před naší farmou, připraveno je velké parkoviště. Myslíme i na cyklisty, najdete u nás stojany na kola. Moc se na vás těšíme.

POZOR, ZMĚNA OTEVÍRACÍ DOBY:

pondělí - zavřeno
úterý až pátek 15:00 - 19:00 (vždy dle telefonické dohody)
sobota a neděle 12:00 - 16:00 (pozor, hodiny jen pro exkurze), od 16:00 do 19:00 provoz restaurace

Děkujeme za pochopení

Největší šnečí farma v Česku a zážitková restaurace s těmi nejlepšími šnečími specialitami
K Drahani 1012/1, Praha 8, 184 00
+420 605 237 801, info@farmasneku.cz

  


logo

VLADVI s.r.o.
Velenovského 3261/2, Praha 10, 106 00

IČO: 27396754
DIČ: CZ27396754

Farma šneků
K Drahani 1012/1, Praha 8, 184 00


Doporučujeme:
Autopůjčovna Praha
Rent a car Prague
Dovoz aut ze zahraničí
Půjčovna aut prahaEvidenční číslo farmáře (.pdf)

Kontakt


Spojte se s námiMapa Farma šneků